Renang Terbuka Malaysia: Welson buka kempen dengan emas 

Oleh Staff Writer 25 April 2019 309
Renang Terbuka Malaysia: Welson buka kempen dengan emas 
Perenang negara, Welson Sim, meraih pingat emas pertamanya dalam Kejohanan Renang Terbuka Malaysia 2019 meskipun kurang puas hati dengan catatan masanya di Pusat Akuatik Nasional, Bukit Jalil, hari ini. 

Welson menghadiahkan pingat emas buat kontinjen Sarawak melalui acara 400 meter gaya bebas dengan catatan 3:50.32 saat.  

Pingat perak menjadi milik perenang India, Sajan Prakash, dengan catatan 3:56.60s disusuli wakil Terengganu, S. Arvin Chahal, 4.01.93s di tempat ketiga. 

"Saya sentiasa berasa gembira dapat berlumba di Malaysia.

"Saya meraih emas dalam edisi kali ini dengan catatan yang tidaklah begitu buruk," kata Welson. 

Sementara itu, Tern Jian Han, yang mewakili Johor meraih perak dengan catatan masa 26.09s menerusi acara 50m kuak lentang. 

Jian Han ketinggalan kepada wakil India, Srihari Nataraj, yang meraih emas manakala gangsa menjadi milik perenang Hong Kong, Ng Cheuk Yin.

"Saya tidak berpuas hati dengan catatan masa dirakamkan tetapi saya telah mencuba sedaya upaya. 

"Saya perlu memperbaiki teknik permulaan dan fasa akhir perlumbaan saya perlu diperbaiki," kata Jian Han. 

Acara 100m kuak kupu-kupu diungguli Sajan Prakash (lelaki) dan Natalie Kam (wanita) dari Hong Kong. 

KEPUTUSAN PENUH:

Lelaki: 

50m Kuak Lentang

EMAS: Shihari Nataraj (IND1) 25.84s

PERAK: Tern Jian Han (JOH) 26.09s

GANGSA: Ng Cheuk Yin Ng (HKG) 26.74s
 

400m Gaya Bebas

EMAS: Welson Sim Wee Sheng (SWK) 3:50.32s (MR)

PERAK: Sajan Prakash (IND1) 3:56.60s

GANGSA: Arvin S Chahal (TRG) 4:01.93s

100m Kuak Dada

EMAS: Likith Sp (IND2) 1:02.02s (MR)

PERAK: Ng Jing Fu (SEL) 1:02.34s (MR) (NR)

GANGSA: Ng Yi Hao (SEL) 1:05.50s

100m Kuak Kupu-Kupu

EMAS: Sajan Prakash (IND1) 54.35s

PERAK: Chan Jie (SEL) 54.51s

GANGSA: Bryan Leong (WPKL) 55.06s

 4x100m Rampaian Berganti-Ganti

EMAS: Selangor (Terence Ng, Ng Jing Fu, Chan Jie, Jordan Yip) 3:50.06s

PERAK: Wilayah Persekutuan KL ( ​​​​​​Steve Khiew, Jackson Khiew, Bryan Leong, Keith Lim) 3:53.80s

(Hanya emas dan perak sahaja)

WANITA:

50m Kuak Lentang


EMAS: Suvana C Baskar (IND3) 30.81s

PERAK: Nessa Yip (SEL) 30.96s

GANGSA: Nina Venkatesh (IND3) 31.52s

400m Gaya Bebas

EMAS: Ho Nam Wai Ho (HKG) 4:20.18s

PERAK: Goh Chia Tong (MEL) 4:29.04s

GANGSA: Rosalind Pang (SEL) 4:40.18s

100m Kuak Dada

EMAS: Alicia Li Ann Soosai (JHR) 1:12.69s

PERAK: Angelina Chan (SEL) 1:14.41s

GANGSA: Chern Xin Liew (SEL) 1:15.06s

100m Kuak Kupu-Kupu

EMAS: Natalie Kan Kan (HKG) 1:00.61s

PERAK: Alma Louise Dahl (WPKL) 1:02.77s

GANGSA: Lim Shun Qi (SEL) 1:04.38s


4x100m Rampaian Berganti-Ganti

EMAS: Selangor (Nessa Yip, Angelina Chan, Lim Shun Qi, Liew Chern Xin) 4:30.18s

PERAK; Wilayah Persekutuan KL (Karla Lim, Georgene Wee, Alma Louise Dahl, Nurlatifa Zahra) 4:40.22s

(Hanya emas dan perak sahaja)

 (Nota: MR-Rekod Kejohanan; NR-Rekod Kebangsaan)

 

Tentang Penulis

Staff Writer

Komen